Na Astronomickej sa stavať nebude!

IMG_3465Opäť raz sa ukázalo, že aktívni obyvatelia môžu zmeniť veci vo svojom okolí, ak sú súdržní a vydržia v boji s byrokratickým molochom zvaným verejná správa. Aj napriek mnohým hlasom, ktoré hovorili o tom, že nemá zmysel spisovať petície, zvolávať zhromaždenia, chodiť na zastupiteľstvá, a pod., sme sa nevzdávali a vyše tri mesiace aktívneho odboja voči výstavbe náhradných nájomných bytov napokon dopadlo v prospech zdravého rozumu a zachovania zelene. Môžeme teda konštatovať, že na Astronomickej sa stavať nebude a tento krásny park ostáva náš 🙂IMG_3464Definitívne sa to potvrdilo dňa 29. 6. 2016 na mestskom zastupiteľstve, kedy bola v zmysle zákona prerokovaná petícia obyvateľov (tá sa napokon vyšplhala na vyše 3600 podpisov!) a Ružinovskí mestskí poslanci navrhli uznesenie, ktorým prelomili veto primátora z predchádzajúceho zastupiteľstva, keď obdobné uznesenie o nesúhlase s výstavbou v tejto lokalite nepodpísal. Hlasovanie bolo jednoznačné a za tento návrh hlasovali všetci prítomní mestskí poslanci.

IMG_4039 IMG_4040

Opäť sme boli pri tom aj my a pevne veríme, že aj naša prítomnosť a vystúpenia obyvateľov prispeli k tomu, že poslanci jednohlasne návrh podporili. Škoda len trošku zmätočnej organizácie magistrátu. Najprv oznámili listom zástupkyni petičného výboru, že petícia sa bude prerokovávať 30. 6., na kedy si mnohí ľudia už vybavili voľno, potom prišiel list pár dni pred zastupiteľstvom, že sa termín posúva na 29. 6. a napokon v deň zastupiteľstva zmätočne zamestnanci magistrátu volali obyvateľov z námestia na vystúpenie občanov na 16:00, aj keď v programe to bolo až 16:30 a následne viacerí obyvatelia, ktorí prišli neskôr na námestie dostali informácie, že sa nič nekoná! Pevne veríme, že v celej tejto situácií nebol žiadny úmysel…

IMG_4038 IMG_4043

Vďaka patrí všetkým, ktorí petíciu podpísali, ktorí hlasovali na miestnom alebo mestskom zastupiteľstve proti výstavbe či tým, ktorí vo svojom voľnom čase pomáhali a zúčastňovali sa aktivít proti výstavbe. A samozrejme najväčšia vďaka patrí p. Magdaléne Fatrdlovej a obyvateľom bytového domu Družicová 2-10, ktorí neúnavne zbierali podpisy, naháňali média, vešali na stromy transparenty a vyburcovali ku aktivite všetkých volených zástupcov či v Ružinove alebo na Hlavnom meste. Bravó!

OZ Naše Ostredky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.