Memorandum o vysporiadaní ďalších pozemkov

 

Vážení susedia, milí priatelia,
 
pred 4 rokmi sme sa uchádzali o vašu dôveru na Ostredkoch a základným bodom našej kampane bolo vysporiadanie pozemkov a špeciálne parku, ktorý je perlou nie len celého sídliska, či Ružinova ale aj Bratislavy. Prečítajte si náš článok z roku 2018 
 
Vďaka vašej obrovskej podpore sme boli všetci traja zvolení do miestneho zastupiteľstva a mohli hájiť zájmy Ostredkov bok po boku spolu so starostom Martinom Chrenom.
 

 
O tom aké to bolo ťažké a nemožné za bývalého vedenia sme na našej facebookovej stránke aj na www.ostredky.sk popísali už litánie a netreba sa k tomu vracať.
 
Začali sme neúnavne pracovať, kontaktovať vlastníkov pozemkov a po stretnutiach s viacerými z nich prišlo k prvej dohode a mestská časť odkúpila pozemky o rozlohe takmer 130 000 m2, na ktorých hrozila výstavba 12 budov. Všetko podstatné nájdete tu.
 
Dnes sme sa opäť posunuli ďalej a po dlhých rokovaniach s vlastníkmi pozemkov o rozlohe vyše 22 000 m2 môžeme oznámiť veľmi pozitívnu správu! Pozemky cez polovicu parku či pod ihriskom a bytovkou na Súmračnej majú možnosť vrátiť sa do majetku mestskej časti. 
 
S vlastníkmi pozemkov sme totiž spísali memorandum o snahe vysporiadať majetkové vzťahy na pozemkoch znázornených na mapke z roku 2018 hnedou farbou. 
 
 
Znamená to, že v prípade vzájomnej dohody a vysporiadaní pozemkov bude možné okrem iného napríklad komplexne rekonštruovať a modernizovať ihrisko v parku, rozširovať fitpark, robiť prírodné úpravy parku či rekonštruovať ihrisko na Súmračnej alebo povoliť vlastníkom bytovky na daných pozemkoch si vysporiadať vlastnícke vzťahy.
 
Rešpektujeme vzájomné dohody s vlastníkmi pozemkov a na ich žiadosť nebudeme zverejňovať ich osobné údaje, ani ďalšie informácie. 
 
Na to, aby sa nám podaril ďalší obrovský krok pre Ostredky však potrebujeme aj vašu pomoc. Ostredky, našu komunitu a spoločný zápal pre správne veci nám závidia obyvatelia aj poslanci z iných častí Ružinova. A je to práve preto, že sme tu traja poslanci z jednemu tímu, že máme 100% podporu od nášho starostu a nemusíme riešiť politiku ako v iných častiach Ružinova. 
 
Preto prosíme krúžkujte 29.10.2022 vo voľbách kandidátov za Tím Ružinov a spoločne pokračujme v boji proti zahusťovaniu a zveľadovaniu nášho sídlliska.
 
Ďakujeme.
 
Martin Patoprstý, Vladimír Sirotka, Maroš Mačuha

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.