Petícia proti výstavbe na Astronomickej bude prerokovaná na magistráte

AKTUALIZOVANÉ!

Plánované prerokovanie petície sa presúva z 30. 6. na 29. 6. (streda) 16:30!!! Dôvod nám v liste oznámený nebol. Žiaľ viacerí už mali vybavené voľno na 30. 6., tak pevne veríme, že to nie je obštrukcia zo strany mesta, aby nás prišlo menej…

image

Pôvodný text:

Snaha všetkých aktívnych ľudí, ktorí neúnavne zbierali podpisy na petíciu proti výstavbe náhradných nájomných bytov na zelenej ploche na Astronomickej ulici už čiastočne priniesla svoje ovocie keď túto výstavbu postupne zamietli miestni poslanci v Ružinove, starosta Ružinova aj mestskí poslanci na magistráte, no hlavný protagonista výstavby – primátor Ivo Nesrovnal zatiaľ trvá na svojom a nepodpísal posledné uznesenie, kde sa proti výstavbe jednohlasne postavili všetci bratislavskí poslanci na magistráte.

Možnosť presvedčiť primátora o prehodnotení svojho zámeru budeme mať opäť už 30. 6. kedy bude petícia prerokovaná na mestskom zastupiteľstve, viď list z magistrátu:

Bez názvu

Je preto nesmierne dôležité a potrebné, aby opäť bol cítiť a počuť verejný nesúhlas s výstavbou! Na 30. 6. je ohlásené verejné zhromaždenie pred budovou magistrátu ako naposledy a zabezpečené budú aj transparenty a píšťalky. My nezaháľame a park na Astronomickej sme ešte viac dotvorili heslami na stromoch, ktoré hovoria za všetko:

IMG_3871 IMG_3886 IMG_3879 IMG_3875 IMG_3874 IMG_3873 IMG_3872

Spracovali Magdalena Fatrdlová, iniciátorka petície a Martin Patoprstý, miestny poslanec

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.