Vyjadrite svoj názor

Napíšte, čo si myslíte o plánovanej výstavbe.

36 komentárov k “Vyjadrite svoj názor”

 1. Je to vrchol! V prvom rade bol asi clovek, co vobec uvazoval o moznosti vystavby na malom priestranstve asi „na praskoch“…..ze uzemie vhodne na vystavbu! Normalne uvazujuci clovek by tam nepovolil ani PNS stanok….
  No a….pan primator co chce byt hlavne na obrazovke a pred ludmi „FEŠI“……stale dokola omiela tu svoju pesnicku…..musim, nic nemusime, len umriet! a ked to nezvladli predchodcovia, nemusi ani on….
  A navyse, stale dokola opakujeme, ze navrhujeme riesenia, nove pozemky……ze nie sme proti vystavbe, ale nie tam, kde je to neunosne z hladiska normalneho priestoru „na existenciu“….
  Aj v sobotu sa pan primator, ktory bol pozvany ako host na Kuchajdu Noveho mesta vyjadril, som tu pre Bratislavu…..asi sotva! A ked sa 33 poslancov mestskych casti jednoznacne zhontu, ze toto miesto nie je vhodne na vystavbu a su proti, ako si pan „fesi“ dovoli povedat, ze to nepodpise, to je uz sila nemyslite? Ked cela Bratislava povie NIE! tak NIE! je to vola ludi, co tu ziju……a nema pravo diktovat jednohlasne sam za seba…..v takom pripade asi nie je spravny clovek na spravnom mieste! A to co uz musi byt za „silnu motivaciu“ co ho tlaci k tomu, aby robil proti voli ludi????? Ani teraz v sobotu nezozal potlesk na Kuchajde,pri predstavovani…..asi preco…..ludia vkladali do mladeho primatora nadeje a aha……pre Bratislavcanov sme zatial ziadne vyhody nezaregistrovali……takze, ked chce byt aj nadalej „FEŠI“ primatorom, tak nech plni volu ludi……..tych, ktori mu tak doverovali a volili ho! A keby aj nie……sme tu a teraz! A nebudeme znasat nasledky za jednoznacne zle rozhodnutia. Aj my na Astronomickej chceme spokojne byvat a nie sa tam roky trapit! Byty nas stali velke peniaze, splacame uvery……uz okolo nas stoja ine kolosy a znizuju nam hodnoty bytov a komfort zitia…….to by bol skutocne VRCHOL, ak Vam niekto z vedlajsieho bytu bude „ranajkovat v priamom prenose“ skoro na vasom balkone!!! A my…maly obytny dom, bez slnka, svetla, sukromia……………….je to NEMYSLITELNE!!!!
  A je vobec smiesne, aby sme sa vobec museli sporit o takuto vec!!!!toto sa moze diat len u nas!!!
  Takze nech ti, ktori maju na to kompetencie a vdaka nam su tam, kde su, nech zacnu robit nieco pre nas!!!

 2. Pýtam sa ako je to možné, že by niekto mohol len navrhnúť výstavbu nájomných bytov na Astronomickej ulici ! Z Astronomickej sa dostanete asi za 20 minúť peši na letisko. Všade na svete, kde sú vybudované obytné štvrte v blízkosti letiska sa nachádza vysoká zeleň s absorbčnou drevinou. Je to nevyhnutné už kvôli preletu lietadiel, ktoré spôsobujú nie malé znečistenie ovzdušia a zeleň tu práve plní svoj významný účel. Prelety lietadiel na území Ostredkov hlavne cez sezónu sú stále hustejšie. O tom by obyvatelia Ostredkov hlavne v okolí Astronomickej vedeli, čo povedať. Už kvôli tomuto problému znečisťovania ovzdušia by sa mala vysadiť nová vysoká zeleň a nie zničiť vyše 80 stromov, ktoré rástli niekoľko desaťročí práve na Astronomickej.

  Ako môžu byť postavené dva deväťposchodové domy na Astronomickej, keď v blízkosti sa nachádza vysoké napätie. Už 12 poschodový dom, ktorý vyrástol nedávno pred Astronomickou ul. je postavený v rozpore zo zákonom, pretože ho postavili neúmerne blízko vysokého napätia. Kritizovali predchádzajúci režim, ale v tomto systéme evidentne vyhrávajú peniaze a nie zdravý rozum. Zákony sú práve proti ľuďom a nie pre ľudí, pretože sa dajú vždy obísť, ako sa hodí !

  Socialistické paneláky boli často kritizované a označované za „králikarne“. Teraz, aby využili každý jeden m2 pri výstavbe sa stávajú byty pre vlastníkov vlastným väzením. Síce máte balkón alebo terasu, ale nemôžte naň ísť, lebo nemáte dostatočné súkromie. Domy sú nalepené jeden na druhého a tým sa nemôžte ubrániť pocitu, že Vám niekto skočí do bytu. Prídete unavení z práce a namiesto relaxovania na balkóne sa musíte zabarikádovať. Kto môže schváliť výstavbu dvoch deväťpodlažných domov na Astronomickej ul. pred trojpodlažným domom /pre trojpodlažný dom je to južná strana/, a v takej blízkosti!!!! Cez zimu, kedy slnko málokedy svieti je tam pomerne tma a čo potom, keď by nalepili dve deväťposchodové obludy pred nízkopodlažným domom…. Životné prostredie a kvalita bývania pre takýchto ľudí, ktorí schvalujú podobnú výstavbu na Astronomickej, neznamená nič !!!

 3. Dobrý deň, čítam všade, že petíciu proti nájomným bytom na Astronomickej už podpísalo už vyše 2000 ľudí a že predložená na magistrát by mala byť 26.5. Nenašla som však informáciu ani možnosť, kde petíciu podpísať. Chceli by sme tiež ešte stihnúť podpísať – môžte podať info, kde a ako je to možné? Ďakujem
  Eva zo Súmračnej

  1. Také zahusťovanie zástavby v Bratislave, ako sa to deje v súčasnosti, nemá obdoby. Zástavba je nekoncepčná, neestetická a trpí aj životné prostredie v okolí dodatočnej výstavby. Prečo nemôžeme zachovať stav, aký navrhol architekt – urbanista? Musíme všetko staré ničiť? Pozrime sa ako vyzerá Bratislava? Stavia sa bez ladu a skladu. Namiesto toho, aby vysoká zástavba bola vyčlenená na určité miesto, tak z mesta vytŕčajú ako hroziace prsty mrakodrapy. Investori robia nátlak, aby každá nová budova bola čo najvyššia (ak to statika dovolí), aby mali čo najvyššie zisky. Prečo sa neurobí dotazníková akcia, čo by chceli Bratislavčania s trvalým pobytom, ako by mala Bratislava vyzerať a vyvíjať sa ďalej? Prečo má hlavný architekt mesta tak obmedzené kompetencie? Prečo, napríklad Praha, si môže zachovávať ráz mesta? Prečo cudzinci strávia v Bratislave len pár hodín, max. 1 deň? Veď pomaly sa naozaj budú pozerať len na moderné, ale lacnotou dýchajúce, stavby. Takých nájdeme na svete milión …

 4. Pozorne si pozrite „Urbanistická štúdia Ružinovská ulica – východ“
  link http://www.ruzinov.sk/data/MediaLibrary/0/556/ba-ruzinov-usz-2009-02.pdf
  V danej kapitole sa počita s tym že elektricka bude premavat v podzemi, co nenastalo!!!!
  Ako je teda možné že rozvoj v danom území napreduje???? Ke dnebola splnená hlavna podmienka rozvoja!
  15.2.5. Mestská 15.2.5. Mestská .2.5. Mestská hromadná doprava v hromadná doprava v hromadná doprava vúzemí
  Ústredným problémom bola duplicita koľajových dopravných médií MHD – električky
  a podzemného nového systému MHD (NSMHD) v paralelnej trase. Zmenami a doplnkami Územného
  plánu mesta (12. 2008) bola trasa NS MHD lokalizovaná do osi súčasného električkového telesa.
  Vytvárajú sa tak širšie možnosti vytvorenia Ružinovského bulváru uvoľnením rezervovaného územia pre
  trasu NS MHD južne od komunikácie. Súčasne je potrebné v dopravnej štúdii zvážiť koncepciu
  koľajovej dopravy v tejto lokalite.

  1. Doprava v Ružinove kolabuje, dnes som išiel po ružinovskej a par sto metrov tam boli kolony aut, ktore sa stavaju v troch radoch, napriek tomu že su tam dva pruhy. Prečo mesto nerozšíri Ružinovskú ulicu ?

 5. Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, kde môžem nájsť petíciu proti výstavbe? Neexistuje aj v online forme? Verím, že by sme ju vedeli celkom slušne rozšíriť cez facebook a získať tak viacero podpisov.

  Ďakujem, pekný večer,

  Katarina

  1. Dobrý deň,

   momentálne nie je spustená petičná akcia. Zvažuje sa však, kvôli výstavbe nájomných bytov na Astronomickej ulici. Ďakujeme za podporu a sledujte web stránku či sa tak stane.

  1. Dobrý deň,

   web stránka obsahuje systém na ochranu pred SPAMom. Vaše komentáre boli vyhodnotené ako SPAM – asi aj preto že používate rôzne mená z tej istej IP adresy. Vaše príspevky som však zadal že nie sú SPAM a sú už zobrazené.

   Čo sa týka garáží – opýtajte sa na názor ľudí, ktorým vyrastie pred oknom garážový dom. Otázne je tiež, či takýto garážový dom bude využitý.

 6. Pre všetkých, ktorí sa tak oháňajú ochranou životného prostredia – neničte trávniky, tým, že cez ne stále chodíte! Ja mám pocit, že všetci tak zleniveli, že nie sú schopní prejsť ani pol metra navyše, všetky rohy trávnikov sú vyšlapané, z parkoviska všetci prechádzajú k svojim domovom cez trávnik, pozrite si kúsok trávnika pre Kozmosom – totálne zničený, kúsok trávnika pri zastávke autobusov – totálne zničený. Ale keď prší, tak tie vyšľapané cesty všetci obídu, aby nechodili po blate … to nikomu tých pár centimetrov navyše nevadí. Ja naozaj nechápem, či si niektorí ľudia musia doviezť ten svoj zadok až domov, zaparkovať tak, aby bol problém dostať sa do vchodu.

 7. Dobrý deň,
  garáže sú potrebné. Dajú sa stavať ale aj pod zemou. Bytovky sa stavajú tak, že v plánoch garáže uvedené sú. Za ich nepostavenie hrozia pokuty. Ale pokuty sú nižšie ako investícia do plánovaných garáží a tak ich nakoniec nepostavia, radšej zaplatia nižšie pokuty. Takto to funguje na Slovensku. Bude tam bývať omnoho viac ľudí a ja nechápem ako ešte v dnešnej dobe môže niekto veriť sľubom o vyriešení priechodnosti chodníkov a parkovania. Ako keby sme sa už niekoľkokrát nepoučili, že nám vždy ostali iba oči pre plač. Chcete nezamorovať ovzdušie, neničiť trávniky – ale presne to sa bude diať s prírastkom bytoviek, nových obyvateľov a áut. Energia ktorú nám dávajú stromy a zeleň sa nedá nahradiť vôbec ničím. Nezabudnime, ako je slovo revitaliziácia definované – ako obnova životných funkcií, oživenie, vzpruha, posilnenie. Prosím Vás, hľadajme riešenia parkovania ale aj iných problémov tak, aby sme zároveň zachránili krásnu zeleň v Ružinove.

 8. Asi niekoho podráždim, ale som za to, aby sa vybudovali garáže, pretože napr. parkovisko pri Kozmose je úplne preplnené, autá stoja na trávnikoch, pred vchodmi do domov, pred kontajnerami. Bývam v lokalite, kde nie sú chodníky, prechádzajúce autá nedodržujú predpísanú rýchlosť, parkujú po oboch stranách cesty a cestou domov alebo z domu, nič iné nerobím, len sústavne uhýbam autám.
  Majitelia áut by si mali uvedomiť, že prvoradý je chodec a jeho bezpečnosť a až potom on, ktorý si musí svoj zadok doviezť až pred vchod domu. Mať auto nie je lacný špás, tak nech si majitelia kúpia garážové stánie a nezamorujú ovzdušie, neničia trávniky, nebránia svojím parkovaním vstupu do domu a prístupu k smetným nádobám. Píšete, že- „Stačilo by opraviť zopár chodníkov“ aké?, keď niekde ani nie sú… Kto má potom prednosť na ceste, kde nie je chodník – auto alebo chodec?
  Takže – som za výstavbu garáží, s ostatnou výstavbou nesúhlasím.

  1. ahoj Saša,
   s výstavbou garáží určite budú súhlasiť viacerí. Majiteľ garáží by v každom prípade mal pred tým, ako zrealizuje svoj investičný zámer, diskutovať o podmienkach, za akých bude možné tieto garáže využívať. Či garáž predá, alebo prenajme a hlavne za koľko. Aby sa nestalo to, čo je zvykom, že garáž prípadne spoplatnené parkovisko budú zívať prázdnotou a obyvatelia Ostredkov nebudú mať kde parkovať vôbec.
   Majitelia áut tu majú k dispozícii dve záchytné parkoviská pri Ivánskej ceste, pri Budúcnosti, pozdĺž Maximiliána Hella, medzi ulicami Mesačná a Sputniková. Nemám pocit, že by boli tieto parkoviská naplnené na 100%. To, že stav parkovísk pozdĺž Ivánskej cesty je taký aký je, spôsobil fakt že majiteľ pozemkov je súkromná osoba a na ich opravu je potrebný súhlas majiteľa – čiže je to účelové.
   Preto územný plán zóny! Sme proti zahusťovaniu sídliska. Prečo by tu mal súkromný investor diktovať že v parku vyrastie 5 bytových domov? On tu predsa NEŽIJE. My áno. Nech MČ Ružinov po diskusii všetkých strán určí KDE, ČO a AKO stavať!

 9. byvam v bratislave 3 roky v tej casti kde planuju stavat tie parkovacie miesta a byty.mam male dieta dobre sa mi tu byva dobry ludia a susedia.je tu skolka,skola nadherny park.hadam nasi poslanci rozhodnu spravne inak som rozhodnuta odist nechat vsetko tam

 10. Zdravim,
  na vcerajsom zastupitelstve MC Ruzinov okrem ineho vicestarosta Buocik zvolal stretnutie tusim na 18.12.
  Situaciu vyuzil na svoje PR, chcem len informovat aby ste na stretnutiach s nim boli velmi pozorni a opatrni, pretoze Buocik vlastni podobne zelene pozemky cez ulicu (Posen – napr. pod MS Exnarova viac info napr tu: http://pitel.blog.sme.sk/c/329270/Dalsia-bratislavska-skolka-v-Ruzinove-ma-smolu-Krasne-ihrisko.html )
  pozn. peticne harky zo vcerajsieho zastupitelstva som posunul „jednemu z Vas“
  Pozdravy,
  Pavol Smilnak

 11. Tento navrh revitalizacie je v niektorych oblastiach velkorysy. Novy podchod, krizovatky, parkoviska. Nuz ale tie niesu sucastou financovania. Dakujeme ale taku revitalizaciu „za vlastne“ si urobime radsej sami.

 12. Od poslancov sme sa dozvedeli ze majitelia pozemkov, ktory nam navrhuju „revitalizaciu“ ju naopak uz zopar rokov blokuju. Napriklad mestska cast Ruzinov uz viackrat chcela postavit odbacaci pruh na kritickej krizovatke Trnavska / M. Hella.
  Bohuzial majitelia pozemokov nepovolili vytvorenie tychto pruhov. Paradoxne ich navrhuju vo svojej „revitalizacii“. Asi na nas chcu zaposobit ako nasi spasitelia ?
  Zavana to vydieranim zo strany majitelov pozemkov.

 13. Stanovisko spoločnosti RISTON, s.r.o. ku podanému zámeru na zisťovacie konanie na MŽP SR „Revitalizácia sídliska Ružinov – Ostredky – Bratislava“.

  Ctení Ružinovčania, obyvatelia Ostredkov, dovoľte aby sme reagovali na zverejnené informácie.
  Spracovateľ zámeru pre posudzovanie vplyvov na životné prostredie podal písomný zámer „Revitalizácie sídliska Ružinov – Ostredky“ na Ministerstvo životného prostredia,za účelom ZISŤOVACIEHO KONANIA, ktorého výsledkom bude rozhodnutie o konaní Povinného hodnotenia vplyvov na životné prostredie (EIA), ktorého účastníkom môže byť ktokoľvek, kto prejaví záujem, čiže aj obyvatelia Ostredkov.
  V žiadnom prípade nejde o podanie na vydanie akéhokoľvek povolenia !
  Naša spoločnosť dlhodobo komunikovala svoj zámer prezentovať projekt Revitalizácie sídliska Ostredky občanom Ostredkov a rovnako prezentovala, že svoj projekt predstaví práve po odborných pripomienkach tohto Zisťovacieho konania. Opakujeme, že po ukončení Zisťovacieho konania nás spoločne čaká povinné hodnotenie EIA.
  Je nám ľúto, že vďaka podaniu na zisťovacie konanie došlo pravdepodobne k nedorozumeniu, napriek tomu že sme postupnosť jednotlivých krokov opakovane prezentovali aj na pôde MČ Ružinov.
  Vďaka vzniknutej situácii si Vás aj touto cestou dovoľujeme požiadať o takéto spoločné stretnutie pod záštitou starostu, ktoré navrhujeme aj vzhľadom na vyššie uvedené informácie a vysvetlenie situácie na druhú polovicu januára.

  RISTON, s.r.o.

  1. Dobrý deň ctený RISTON s.r.o.,
   Skutočne nás chcete presvedčiť, že potrebujeme nejaké výsledky podplatených „odborníkov“ na to aby sme vedeli čo znamená výrub stromov a zelene na zdravie a psychiku človeka ?
   Rozumieme, že výsledkom odborného hodnotenia vplyvov na životné prostredie, môže byť aj odporúčanie, že najvhodnejšie by bolo vyliať na celú Bratislavu betón a cement. Samozrejme, muselo by sa to vyhovovať Vašej snahe o maximálne zhodnotenie Vašej investície.

 14. Ostredky spolu s Pošňou boli stavané v roku 1965 za účelom vytvárania zelene a „pľúc“ v Ružinove. Práve cez tieto sídliská vietor hnal smrad z Dimitorvky a opačne zo Slovnnaftu. Dimitrovka je zlikvidované, avšak Slovnaft sa rozšíril a hlavne v lete cítiť naftový zápach. Tieto smrady a zápachy zmierňuje 40 rokov vysadená zeleň a stromy ihličnaté aj listnaté, nehovoriac o krásne kvitnúcich orgovánoch v mesiaci máj. Navrhovanou výstavbou – údajme v dĺžke až 10 rokov – sa všetko zničí a životné prostredie bude neadekvátne k bývaniu na Ostredkoch. Pamätám sa, že ako deti sme chodili v tejto lokalite k bulharom ktorí pestovali zeleninu v území OD Budúcnosť a pomáhali pri okopávaní vysoko kvalitnej zeminy za čo sme ako odmenu dostali kvalitnú zeleninu a rodičia sa tešili za pomoc do domácnosti. Teda aj zem je vysoko kvalitná na Ostredkoch, možno časom už zvetraná, avšak ešte stále dobrá na biznis, keďže sú naplánované vo výstavbe aj podzemné garáže. Je to hrôza takýmto spôsobom zdevastovať 48 rokov precízne zveľaďované prostredie na Ostredkoch aj vlastnými rukami obyvateľov. Nesúhlasím s tak širokou výstavbou, ktorá je schovaná za vznešené slová „revitalizácia“,ktorá v svojom zmysle návrhu výstavby jej význam jednoznačne dehonestuje.

 15. -Juraj
  Nikomu pred oknami ziaden parkovaci dom nevyrastie. Tento projekt je nonsens a neexistuje aby sa uskutocnil.
  V prvom rade ostredky (radarova,kozmonaut,zimna,jesenna,meteor) su uz dost huste sidlisko kde je len par metrov zelene okolo domov. Aky chory mozog moze napadnut tieto miesta zastavat ? Aky vyhlad ti ludia budu mat z okien ?
  Hluk, prach, bordel a spina ktora sa spaja so stavbou…nato nikto neni zvedavy. Po robote vsetci chcu mat pokoj a nie dalsie nervy.
  Parkovaci dom na hlavnom parkovisku meteorova kde stoja desiatky aut – a kde sa bude parkovat pocas vystavby? TO by bol absolutny parkovci kolaps.
  Sprejazdnenie ulice – hluk, smog, bordel a navyse je v tejto oblasti ihrisko a skolka… vacsia premavka je proste nemyslitelna.
  Takto by som mohol pokracovat dalej a dalej…
  A verim ze kompetentni to hned „zmetu zo stola“ lebo pravu vahu ma snat zaujem vacsiny a nie jedneho primitivneho investora, ktory si chce len namastit vacky.
  Nesuhlasim aby som mal teraz najblizsich 10 rokov znizenu kvalitu zivota koli stavbe a hluku.
  Akurat ma mrzi lahostajnost a hlupost vacsiny ludi, ktorych dnes vobec nic nezaujma a nenasli si cas ani na precitanie oznamu a podpisu peticie.

  1. Obavam sa ze na Slovensku je mozne vsetko. Nemusi to davat zmysel, hlavne ze sa niekto „nabali“.
   Ak nezabojujeme, tak sa to tu postavi. Pan Kovac je vraj velmi odhodlany. Vraj uz dal do toho vela penazi, takze ich chce spat a urcite aj s urokmi. Nedovolme mu to !
   Podla predbeznych informacii verime ze miestny poslanci za Ruzinov nas podporia.
   Vraj je vsak dolezitejsie ziskat podporu mestskych poslancov, ktory zasadaju vo stvrtok. Chceme sa teda dostat aj na rokovanie mestskeho zastupitelstva vo stvrotk. Mozete nas prist podporit Vasou osobnou ucastou !

  2. Parkovací dom nie, ale hnusné parkovisko áno? Parkovisko, ktoré je preplnené autami, ktorých majitelia na sídlisku ani nebývajú? Mne sa zdá, že tým, ktorí s výstavbou parkovacieho domu nesúhlasia, ide o to, aby mali parkovanie bezplatné, v parkovacom dome, by si museli kúpiť parkovacie státie. Nuž, mať auto, nie je lacný špás …

 16. A je mi uprimne luto ludi, ktorym par metrov pred oknami vyrastie parkovaci dom. Prave tam kde mali predtym zelen a park.

  1. Mne je ľúto ľudí, ktorí musia denno-denne kľučkovať medzi autami, pretože na ulici, kde bývajú nie sú chodníky, len cesta a na zeleň nevidia, pre autá, ktoré parkujú rovno pred ich oknami či balkónmi. Je mi ľúto starých a chorých, ktorí kvôli parkujúcim autám pred vchodmi musia s námahou prejsť do taxíka či sanitky, a to by ste mali počuť ako nadávajú záchranári, keď musia s vozidlom parkovať niekoľko metrov od vchodu. Nie každý obyvateľ má auto, bez ktorého by niekto nebol „in“, ale ho nepotrebuje a ani nepotrebuje byť „in“, tak myslite aj na chodcov, postaviť garážové stánia, predsa nezamorí ovzdušie, a tie sa nemajú stavať, tam kde je park a trávnatá plocha, ale na mieste súčasného parkoviska. Komu to vadí? Vadí vám to, že za parkovanie budete musieť asi niečo platiť…

   1. Musim suhlasit s Vasim nazorom. Dopravna situacia na sidlisku je katastrofalna. Pred domami chybaju chodniky. Ak sa vsak zahusti sidlisko, tak bude chodit este viac aut po tej uzkej ceste a chodniky sa v tzv. revitalizacii neplanuju stavat pred domami.

    Bohuzial sa ma stavat parkovaci dom aj vo vnutrobloku Mesacnej a Sputnikovej. A osobne si myslim ze nebude vela ludi, ktori by si zaplatili parkovacie statie.

    1. No, veď o to ide, kúpiť si parkovacie stánie – to nie. Zadarmo parkovať, kde sa mi zachce, či ničím zeleň, či zablokujem vchod do domu, to áno…
     Som za vybudovanie parkovacích domov, práve vtedy nebudú zničené trávniky, na ktorých dnes vodiči bez mrknutia oka zaparkujú svojho miláčika.

    2. Veru, o to ide – nebude veľa ľudí, ktorí by si chceli kúpiť parkovacie státie. Prečo, ako môžu mať parkovanie zadarmo. Ale potom nech tu nevystupujú, ako ochrancovia prírody, oni sú proti vybudovaniu garáží z úplne iného dôvodu.

  2. Je mi úprimne ľúto ľudí, ktorým pred oknami parkuje stále viac a viac áut, keď sa postaví garážový dom, tak týmto ľuďom pred oknami môže vyrásť zeleň (ten dom predsa nebude tak blízko ako teraz parkujúce autá).
   Postaviť garážový dom a zakázať parkovanie pred bytovkami! Myslím, že nikomu nezaškodí trochu pohybu. Neviem, ako dopadne mladá genrácia, ktorá nevie, čo je to pohyb. Ráno rovno z postele hop do auta, cestou domov hop do auta, zaparkovať čo najbližie ku vchodu, aby som náhodou nezkolaboval, na prvé poschodie výťahom, atď.
   A ešte aby som si kúpil garážové stánie, no ani náhodou, keď môžem parkovať zadarmo rovno pod susedovým oknom, Nuž každý špás niečo stojí … ak mám na auto (a čím väčši, tým lepšie, nie som predsa žiadna socka, aj keď nebude na chkieb, na auto musí byť), no a kedže nie som socka, mal by som mať aj na garážové stánie. Myslím, že tá suma by nikoho nezabila.

 17. A dopravný kolaps, ktorý je už teraz na Trnavskej ulici sa len zhorsi. Staci ze prejde vo vytazenej hodine dlhsi vlak, nebodaj dva a uz sa tam neda dychat. Nehovoriac o vyjazde zo sidliska – krizovatka Mesacna / Trnavska.Tam pravidelne zazivame zaseknutie dopravy, lebo sa tam chodia otacat auta, kvoli zakazu odbocenia na prechode cez zel. trat.
  A teraz tam maju zacat jazdit dalsie desiatky aut ?

 18. Je to hrozne, ako je mozne ze niekto chce vyuzit vychodnu stranu obytneho domu Zimna k tomu, aby si tam pristavil svoj bytovy dom?Zimna ako aj ine bytovky na Ostredkoch su kompetne zateplene a zrekonstruovane, platime drahe uvery za zateplovanie a teraz si z toho spravi niekto profit? Co nam to zateplenie strhnu a pristavia si vlastnu stenu? Na Stalicovej je skolka, stale tam je malo miest pre deti, nakolko vacsina mladych ludi s detmi tuzi byvat v tejto casti prave vdaka parku,od toho sa aj odvyjaju ceny bytov,ktore patria k najdrahsim v BA.A teraz miesto rozsirenia kapacity skolky, niekto spravi prejazdnu komunikaciu pred skolkou?Toto je podla kompetentnych potrebne????A hlavne bezpecne pre deti???Vobec tu nie je potrebne rozsirovanie parkovacich miest, skor upravy (vodorovne znacenie parkovacich boxov“ na „velkych parkoviskach“ pri ceste, tak aby sa tam zmestilo viac aut.Ak by bolo znacnie spravne navrhnute zmestilo by sa tam podstatne viac aut ako teraz.Byvam tu uz viac ako 5 rokov a nikdy sa nestalo ze by som nenasla miesto na parkovanie.Absolutne nesulasim s navrhovanym projektom, vyjadrila som to aj v peticnom harku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.