Ostredky sú najaktívnejšie z celej Bratislavy

Nadpis tohto článku je citát z mestského zastupiteľstva, ktorý zaznel pri prerokovávaní petície proti výstavbe na Astronomickej ulici. Dokonca zaznelo aj to, že keby boli všetci obyvatelia takí, ako tí na Ostredkoch, tak by sa nám v Bratislave lepšie žilo… Tieto slová nás samozrejme potešili, ale musíme neskromne podotknúť, že naozaj sme aktívni a na Ostredkoch žijú ľudia, ktorým osud sídliska nie je ľahostajný. Dôkazom toho je, že za posledné roky sa aktívne bránime a dokázali sme zamedziť už 4. výstavbe na Ostredkoch.

Prvou lastovičkou obyvateľov bol odpor voči výstavbe bytového domu Sputnik, ktorý mal vzniknúť na zelenej lúke priamo medzi tromi bytovými domami, vzdialený doslova len pár metrov od nich. Dom sa síce stále nestavia, ale jazvu na tvári Ostredkov investor nechal v podobe vykopanej jamy…

index

Následne v roku 2013 sme petíciou a obdobným verejným tlakom ako pri Astronomickej zastavili plánovanú “revitalizáciu” Ostredkov, ktorá mala spočívať vo výstavbe 10 budov. V roku 2015 sme odvrátili (objektívne musíme povedať, že vďaka primátorovi Nesrovnalovi) výstavbu ďalšieho 4-poschodového objektu Lidlu na Ružinovskej a naposledy už toľko pertraktovanú Astronomickú, kde mali byť dva 9 poschodové domy…

Aby sme neriadenej výstavbe na sídlisku zabránili, iniciovali sme ešte v roku 2013 uznesenie miestneho zastupiteľstva o obstarávaní územného plánu zóny Ostredky, ktorý by presne zadefinoval územia na Ostredkoch, kde výstavba nie je prípustná. Do 30. 6. 2016 bolo možné zasielať pripomienky k územnému plánu zóny a v schránke som si ich našiel neuveriteľných 144! Všetky som odniesol do podateľne MÚ, kde pani za okienkom hovorila, že za posledný týždeň ich prišli ďalšie desiatky poštou.

 

indexIMG_4048

Čiže naozaj môžeme konštatovať, že ak obyvatelia Ostredkov aj nie sú najaktívnejší v Bratislave, tak minimálne patria medzi tých najaktívnejších a pri každej príležitosti to dokazujú. Ďakujeme každému jednému obyvateľovi, ktorému jeho okolie, zeleň a životné prostredie nie sú ľahostajné a je ochotný bojovať v tomto nerovnom boji s mamonom, konzumom a materializmom, ktorý v Bratislave, žiaľ, víťazí stále viac nad záujmami obyvateľstva.

Martin Patoprstý

poslanec miestneho zastupiteľstva za Ostredky a zakladateľ OZ Naše Ostredky

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.