Snaha o územný plán zóny na Ostredkoch pokračuje

Na miestnom zastupiteľstve mestskej časti Bratislava – Ružinov dňa 16. 12. 2014 bola reč aj o územnom pláne zóny Ostredky. Podľa posledných informácií bolo dňa 27. 10. 2014 vydané oznámenie o začatí obstarávania územnoplánovacej dokumentácie zóny s termínom na zasielanie pripomienok do 15. 12. 2014.

Túto možnosť sme samozrejme využili a viacerí sme sa obrátili na miestny úrad so svojimi pripomienkami, ktoré väčšinou smerovali k rozšíreniu územného plánu zóny Ostredky na celé územie Ostredkov nakoľko navrhovaný stav rozdelil Ostredky a to dokonca takým spôsobom, že jeden z obytných domov bol časťou v pripravovanej zóne a druhou časťou nie. Územie, ktoré bolo vynechané je práve tým sporným územím, kde stojí problematická stavba administratívnej budovy spoločnosti Lidl a kde sa prestavujú bývalé internáty na byty. Veríme, že tento stav bol spôsobený iba omylom a nie úmyslom na tomto konci Ostredkov stavať… Starosta už podľa jeho slov oslovil Hlavné mesto SR Bratislava so žiadosťou o súhlas s rozšírením zóny na celé územie.

upn_z_ostredky_hranice-lightbox

Aktuálne sa pripravuje na miestnom úrade verejné obstarávanie na spracovateľa územnoplánovacej dokumentácie zóny s termínom január 2015.

V prípade, že máte otázky, podnety či pripomienky zo života na Ostredkoch alebo v Ružinove, neváhajte sa na nás obrátiť a radi Vaše podnety zverejníme a pokúsime sa Vám pomôcť a poradiť.

Martin Patoprstý

 

 

Jeden komentár k “Snaha o územný plán zóny na Ostredkoch pokračuje”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.