Začína sa spracovávať územný plán

Približne pred dvomi rokmi, t.j. na jeseň roku 2013 sme rozbehli rozsiahlu petičnú a osvetovú kampaň proti plánovanej výstavbe na Ostredkoch, ktorá mala naše krásne zelené sídlisko zahustiť desiatkami stavieb (obytné domy, garáže, rôzne polyfunkcie, atď…). V rámci tejto akcie sme vtedy vystúpili aj na miestnom zastupiteľstve, kde aj na náš apel bolo prijaté jednohlasne uznesenie, ktoré zaväzovalo mestskú časť obstarať územný plán zóny na Ostredky a vyhlásiť stavebnú uzáveru. Bolo to presne 10. decembra 2013.

Po dvoch rokoch (bez pár dní), konkrétne dňa 30. novembra 2015 sa uskutočnila komisia územného plánovania, životného prostredia a dopravy, kde predstavil spracovateľ územného plánu zóny (AUREX, s.r.o.) svoje vízie. Členovia komisie aj prizvaní poslanci za Ostredky vzniesli svoje návrhy a požiadavky a v dohľadnej dobe bude zverejnený zámer na internete, ktorý bude môcť pripomienkovať aj verejnosť a následne bude predmetom rokovania miestneho zastupiteľstva. O všetkých ďalších krokoch a termínoch Vás budeme informovať, čiže sledujte náš web. Spolu so spracovaním územného plánu zóny sa pracuje aj na stavebnej uzávere, ktorá počas spracovávania územného plánu zóny vylúči akúkoľvek stavebnú činnosť na našom sídlisku.

Po dvoch rokoch je vidieť prvý veľký hmatateľný dôkaz našej snahy o ochranu územia, v ktorom žijeme, no cesta je ešte dlhá…

P.S. prezentovaný návrh na komisii sme chceli aj zverejniť na webe, avšak žiaľ nebolo nám to umožnené jeho autormi z nasledujúceho dôvodu:

„Dovoľujem si Vás zároveň informovať aj o našej zmluvnej povinnosti neposkytovať výsledky
našej práce tretím osobám bez písomného súhlasu objednávateľa – viď čl. 10.13 zmluvy o dielo.“

Každopádne budeme dôkladne celý proces sledovať a informovať Vás.

OZ Naše Ostredky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.