Sezóna v komunitnej záhrade zahájená!

Keď sa na nás nakontaktoval obyvateľ Ostredkov Ladislav Dudor s tým, že by rád zriadil komunitnú záhradu, tak sme sa veľmi potešili, pretože s touto myšlienkou sme sa už dva roky pohrávali, ale pri všetkých povinnostiach sme si na to netrúfali. Takto vyzeral zabudnutý a zanedbaný priestor predtým:

Laco sa toho chopil naozaj chlapsky a myšlienka, ktorá bola ešte vo februári iba na papieri je dnes realitou a opäť sa naše sídlisko zviditeľnilo nielen v Ružinove, ale aj v celej Bratislave. Už sme to tu písali, ale dobré veci treba opakovať, tak pripomíname citát z mestského zastupiteľstva z obdobia, keď sme organizovali demonštráciu proti výstavbe na Astronomickej a jeden z poslancov povedal: „Keby boli všetci obyvatelia v Bratislave takí aktívni ako ľudia na Ostredkoch, tak sa nám tu úplne inak žije.“ Túto múdru vetu povedal Martin Chren, ktorý spolu s ďalším poslancom Braňom Kaliským a našim poslancom za Ostredky Martinom Patoprstým prišli aj s ideou parku pri Paneurópskej univerzite práve preto, aby už nikto nemal také nápady ako na Astronomickej, kde podobnú plochu chceli zastavať. Ale späť k záhrade: Ako sme písali, sezóna je zahájená a pokochať sa záhradou uprostred sídliska môžete na fotkách:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.