Pracovníci miestneho úradu vykonali obhliadku na Ostredkoch

Naše sídlisko a špeciálne jeho pýcha – park v srdci Ostredkov potrebujú pravidelnú údržbu a starostlivosť. Okrem orezov drevín a pravidelného kosenia sme sa cez leto dočkali aj komplet nových asfaltových povrchov chodníkov lemujúcich park. Čo však mnohých z nás trápi je stav mestského mobiliáru na Ostredkoch, t.j. lavičiek, košov a detských ihrísk. Práve preto inicioval poslanec ružinovského zastupiteľstva za Ostredky Martin Patoprstý pracovnú obhliadku so zamestnancami miestneho úradu, na ktorej si prešli veľkú časť sídliska a rozprávali sa o ďalšom postupe pri skrášľovaní nášho verejného priestranstva.

Podľa slov Mgr. Alexandry Szökeovej, vedúcej referátu územného plánu a regionálneho rozvoja prebiehal cez leto výber dodávateľa na tieto práce a poškodené lavičky a koše sa budú vymieňať v najbližšom období.

Čo sa týka detských ihrísk, ktoré žiaľ máme v jednom z najhorších stavov z celej mestskej časti z dôvodu nevysporiadaných vlastníckych vzťahov sa taktiež chystajú úpravy. Postupne by mali prejsť úpravami ihriská na Súmračnej, Mesačnej i Sputnikovej. Rekonštrukcie sa by sa malo dočkať aj najviac exponované ihrisko priamo v parku.

Pevne veríme, že už v budúcom roku sa dočkáme pozitívnych zmien a Ostredky sa budú skrášľovať pravidelne.

OZ Naše Ostredky

A zopár fotografií k článku:

Poslanec Martin Patoprstý so zamestnancami MÚ Ružinov

.1

2

IMG_8377

Aj tieto lavičky a pozostatky košov už čoskoro budú vynovené

IMG_0398 IMG_0399

IMG_0394 IMG_0396 IMG_0400 IMG_0402 IMG_0411 IMG_0412

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.