Integrované zástavky MHD na Ostredkoch stále v nedohľadne

Mnohí sa často pýtate na dlhé roky pripravované integrované zástavky MHD a železnice na Ostredkoch. Tu je bližšie info o projekte. Termín sa posúva už roky, čiže ho nevieme ani my a zrejme ani realizátor…

Podotýkame, že územné rozhodnutie na túto investíciu je vydané. Súčasťou malo byť aj rozšírenie jazdného pruhu na Trnavskej ceste a úprava železničného priecestia. Podľa posledných informácií rekonštrukcii priecestia bránia vlastnícke vzťahy (dva posledné súkromné pozemky, o ktorých kúpe magistrát jedná). Tak si aspoň pripomeňme na čo čakáme:

TIOP č.5 zastávka Bratislava-Trnávka, bude zo stany sídliska a miesta zastávky MHD prístupná novým podchodom pod trojkoľajnou železničnou traťou. Vybudovanie predmetného podchodu bude vyžadovať i rekonštrukciu oporného múru železničnej trate v mieste zastávky MHD Clementisova a tým i úpravu miesta tejto autobusovej zastávky, ktorá je v kontakte s telesom železničného spodku. Pre prístup k vybudovanému železničnému podchodu z Clementisovej ulice bude využitý variantne jestvujúci priechod pre chodcov cez cestnú komunikáciu, ktorý slúži teraz pre prístup na zastávku MHD, alebo v druhom variante bude podchod riešený aj popod cestu.

TIOP č.6 zastávka Bratislava-Ružinov, bude zastávka navrhnutá ako krajné nástupište dÍžky od 150 m do 250 m podľa dÍžky najdlhšieho zastavujúceho vlaku, po ľavej strane v smere staničenia. Nová železničná zastávka bude zo strany sídliska a miesta zastávky MHD prístupná novým podchodom pod trojkoľajnou železničnou traťou a pod obojsmernou cestnou komunikáciou. Uvedený podchod bude v pokračovaní Astronomickej ulice vyústený k jestvujúcim komunikáciám pre chodcov, ktoré vedú na zastávky MHD vrátane zastávok električkovej dopravy.

OZ Naše Ostredky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.