ZŠ Ostredková oslavovala 50 rokov

Základná škola Ostredková 14 je jediná základná škola na Ostredkoch a svoju históriu začala písať v roku 1966. V minulosti prešla názvami Základná škola SNP a Základná škola Štefana Majora. 30. novembra 2016 sme si na slávnostnej akadémií pripomenuli 50. výročie vzniku školy.

Pri tejto príležitosti si pre ZŠ Ostredkovú a p. riaditeľku PaedDr. Eriku Drgoňovú pripravili milé prekvapenie poslanec za Ostredky Martin Patoprstý a riaditeľ Bratislavského okrášľovacieho spolku Maroš Mačuha (taktiež celoživotný obyvateľ Ostredkov a absolvent tejto školy). Z archívu TASR zakúpili unikátne dobové fotografie, ktoré zachytávajú stavbu školy a prvý deň detí v škole.

Archívny popis ku fotografiám uvádza aj zaujímavosť z otvorenia školy a to, že sa škola nestihla otvoriť na čas: „V sídlisku na Ostredkoch sa pre deti začal nový školský rok to radostnejšie, že dostali peknú modernú 25 triednu školu. No i napriek veľkému úsiliu, vyučovanie na škole sa začne až od 5.septembra, pretože niektoré učebne treba dať ešte do poriadku. Do novej školy bude chodiť vyše 1000 žiakov predbežne na dve smeny.“

Zdroj: archív TASR

Fotogalériu zo slávnostnej akadémie a známych absolventov si môžete pozrieť v galérií školy.

OZ Naše Ostredky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.