Zasielanie pripomienok ku Územnému plánu zóny

Naše aktivity na Ostredkoch vznikli v roku 2013, kedy sme sa dozvedeli o pláne výstavby na úkor zelene a verejných priestranstiev. Po troch rokoch od nášho verejného tlaku na volených predstaviteľov vo štvrtok 16. 6. 2016 prebehlo na ZŠ Ostredková dlhoočakávané prerokovanie zadania Územného plánu zóny nášho krásneho zeleného sídliska a ako býva vždy na Ostredkoch zvykom, tak ľudia si nenechali ujsť možnosť aktívne sa podieľať na tomto dôležitom dokumente. Dôkazom toho bola aj plná jedáleň a dlhá, niekedy aj trošku búrlivejšia diskusia. Tá však vôbec nebola na škodu, práve naopak aj vďaka väčšiemu temperamentu Ostredkárov vie vedenie mestskej časti aj spracovateľ materiálu, pani Ing. arch. Závodná, aký je náš názor 🙂

IMG_3920 IMG_3921

To že Ostredky, územný plán zóny, stavebná uzávera a najmä odpor obyvateľov voči akejkoľvek výstavbe sú mimoriadne chúlostivou záležitosťou potvrdila aj účasť starostu mestskej časti i viacerých miestnych a mestských poslancov, ktorí všetci jednotne sľúbili podniknúť také kroky, aby výstavbe prijatím územného plánu zóny na Ostredkoch i zmenou veľkého územného plánu hlavného mesta zamedzili.

Dôležitým výstupom z tohto stretnutia však je, že do 30. 6. 2016 sa môžu zasielať pripomienky pre spracovanie Územného plánu zóny Ostredky. Keďže nie všetci obyvatelia sú príliš v tejto problematike doma, tak sme sa rozhodli zverejniť mustru vypracovanú ružinovským aktivistom Petrom Hercegom, do ktorej stačí doplniť Vaše meno a odoslať:

Pripomienky a poziadavky pre UPN-Z Ostredky

V prípade, že Vám robí problém tieto pripomienky zaslať poštou alebo osobne odniesť do podateľne miestneho úradu, tak ich podpísané môžete do 30. 6. hádzať do schránky nášho poslanca Martina Patoprstého (Sputniková 3), ktorý ich všetky na miestny úrad doručí.

Zároveň s územným plánom zóny beží aj konanie o vyhlásení stavebnej uzávery, ktorá by znemožnila akúkoľvek výstavbu v lokalite Ostredky pokiaľ nebude právoplatne schválený kompletný Územný plán zóny Ostredky. V súčasnosti chýba už iba súhlas Okresného úradu a môže sa začať konanie o vyhlásení stavebnej uzávery. Účastníkmi konania o stavebnej uzávere sú právnické aj fyzické osoby, teda vlastníci, ktorí vlastnia pozemky alebo stavby, alebo susedné pozemky alebo stavby, ktorých by sa rozhodnutie mohlo priamo dotknúť. Keďže v tejto čarovnej formulke sa schovávajú aj potenciálni developeri či iní špekulanti s pozemkami, tak musíme byť nesmierne ostražití.

Ak Vám teda nie je osud Ostredkov ľahostajní, tak sledujte pravidelne náš web a nebojte sa prejavovať občiansku iniciatívu a podporiť nás. Ak sa pýtate prečo, tak tu je odpoveď:

Bez názvu

Vidíte ten pomer zelených plôch? Nie je to nádhera? Toto je mapka Ostredkov, ktorá vyšla zo spracovaných prieskumov a rozborov územia pre územný plán zóny a našou snahou je, aby taká bola už navždy.

OZ Naše Ostredky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.