Územný plán zóny Ostredky

Vážený obyvatelia ostredkov,

konečne sa začal obstarávať územný plán zóny nášho sídliska. Toto je veľmi dôležitý krok k stabilizácii tohoto územia a ako taký zadefinuje čo a kde sa bude môcť stavať, vrátane občianskej vybavenosti, parkovacích plôch, zelene, ihrísk a parkov.

Do 15.12.2014 je možné posielať podnety a návrhy k obstarávaniu UPZ Ostredky.

Viac informácií najdete na stánkach Ružinova: http://www.ruzinov.sk/sk/aktuality/view/uzemny-plan-zony-ostredky

Konečne, tak si nenechajme ujsť túto príležitosť.

3 komentáre k “Územný plán zóny Ostredky”

  1. Územný plán by mal predovšetkým zohľadniť fakt, že kompletné inžinierske siete pod celým sídliskom boli projektované na rozsah infraštruktúry budovanej pred vyše 40 rokmi. Stav mnohých potrubí je havarijný, každú chvíľu sa realizujú rozkopávky za účelom odstránenia akútnych stavov. IS ďalšiu zástavbu v tomto teritóriu jednoducho neutiahnu. Preto nemôže byť zástavba na sídlisku v súčasnosti zahusťovaná na základe podnikateľského plánu súkromného subjektu. Ostredky sú ohraničené a plne štrukturalizované sídlisko so všetkým, čo je preň potrebné. Nie je to otvorená okrajová oblasť mesta, kde sa dá pristavovať a IS postupne rozširovať. Zo zelene si tiež nedáme vziať na úkor parkovacích miest. Už teraz je však situácia s parkovaním takmer kritická, hoci zatiaľ okrajové spádové parkoviská stíhajú. Už s jedným novopostaveným panelákom však stíhať prestanú, pretože ten bude stáť na mieste bývalého parkoviska a ponúkne vybudovanie parkovacích miest pre obyvateľov na úkor zelene, čo nie je vhodné riešenie.

    1. Vážená pani Horanová, vážime si Váš názor. Pokiaľ chcete aby Váš názor zavážil pri tvorbe územného plánu, pošlite prosím Vaše pripomienky do 15.12. 2014 na adresu Miestneho úradu – Ružinov, Referát územného plánu a regionálneho rozvoja, Mierová 21, 827 05, Bratislava. Obyvatelia Ostredkov Vám budú vďační.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.