STAVEBNÁ UZÁVERA NA OSTREDKOCH!!!

Táto stránka vznikla v roku 2013 spolu s našou iniciatívou a petíciou proti výstavbe na Ostredkoch. Všetky potrebné úkony a tortúry, ktoré sme pri zachraňovaní zelene v unikátnom priestore Ostredkov absolvovali konečne priniesli ovocie a na Ostredkoch bola vyhlásená právoplatná stavebná uzávera!

Znamená to, že na obdobie 5 rokov alebo do schválenia územného plánu zóny je akákoľvek výstavba na Ostredkoch zakázaná! Dovolíme si tvrdiť, že vyhlásenie stavebnej uzávery práve na našom sídlisku je odrazom toho, že obyvatelia Ostredkov sú nesmierne aktívni, akční, súdržní a najmä komunitne činní, pretože stavebná uzávera je dnes právoplatná iba vďaka neúnavnému tlaku obyvateľov a ich záujmu o veci verejné. Na Ostredkoch sme zablokovali za posledné roky 17 stavieb (!!!) a to sa obyvateľom nepodarilo ešte v žiadnej inej časti Ružinova (či snáď aj Bratislavy), aby takto ochránili svoje sídlisko.

Pokračujeme však ďalej a čaká nás ešte pripomienkovanie a schvaľovanie územného plánu zóny, ktorý si musíme postrážiť, aby sa tam „náhodou“ neobjavilo nejaké územie určené na bytovú výstavbu…

V akom štádiu je územný plán zóny Ostredky môžete pravidelne sledovať v materiáloch na zastupiteľstvo, posledný materiál z decembra tohto roku tu ,alebo priamo na stránke miestneho úradu.

OZ Naše Ostredky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.