Prvé ovocie nášho boja – schválenie uznesenia mestským zastupiteľstvom

Radi by sme sa poďakovali všetkým prítomným, ktorí prišli do Primaciálneho paláca podporiť našu iniciatívu. Poslanci mestského zastupiteľstva schválili všetky body navrhovaného uznesenia.

Okrem iného schválili:

  • A) berú na vedomie petíciu,
  • B) zámer firmy Riston nie je v súlade s územným plánom hl. mesta Bratislavy,
  • C) požiadali mestskú časť Ružinov o stavebnú uzáveru.

Úradníci magistrátu do májovéhozasadnutia zastupiteľstva pripravia návrh zmien a doplnkov pre lokalitu Ostredky. Bol stanovený aj konkrétny termín 22.5., kedy poslanci mesta budú o tom rozhodovať.

Ďakujeme zástupcom ružinovskej samosprávy, ktorí nás na dnešnom rokovaní podporili svojou prítomnosťou alebo svojimi vyjadreniami.

Na zasadnutí vystúpil aj zástupca firmy Riston pán Lukáč, ktorý vyjadril „podozrenie manipulácie s vôľou občanov (petície) a tiež podozrenie s podsúvaním neoverených informácií a podkladov priamo poslancom MsZ s cieľom ich dezinformácie“.Taktiež sa vyhrážal „podnetom na príslušné orgány prokuratúry ako aj iniciovanie konania na náhradu škody“. Tvrí tiež že „požadované riešenie problému nie je predmetom úrovne mesta“ (územného plánu hl. mesta Bratislavy)
Vidieť že Ristonu sme šliapli na otlak a začína sa boj v ktorom musíme vyhrať a to práve reguláciou územia či už v územnom pláne mesta alebo územnom pláne zóny. Obe úrovne majú svoju podstatu, inak by neexistovali.
Firma Riston začína politický boj obviňovania, vyhrážania a zavádzania. My sme však odhodlaní v našej veci pokračovať a vytrvať.

Prikladáme list od firmy Riston poslancom mestkého zastupiteľstva: Informácia pre poslancov MsZ BA_Petícia Ostredky_05 03 2014.

Pre informáciu tiež prikladáme záznam z hlasovania o jednotlivých bodoch:

  • bod A 3
  • Bod B
  • 2
  • Bod C1

2 komentáre k “Prvé ovocie nášho boja – schválenie uznesenia mestským zastupiteľstvom”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.