Riešenia dopravnej situácie v okolí Súmračnej

Parkovanie a dopravná situácia je každodenný problém v celom hlavnom meste. Dlho avizovaná parkovacia politika magistrátu je v nedohľadne, pretože zjednotiť magistrát a 17 mestských časti je tvrdý oriešok, ktorý sa snaží zatiaľ neúspešne rozlúsknuť už druhý primátor…Parkoviska vystavané prevažne pri budovaní sídliska sú kapacitne vysoko poddimenzované a praskajú vo švíkoch každý večer. Zapĺňajú sa tak všetky vnútrobloky, chodníky, prístupové cesty k bránam bytových domov a žiaľ čoraz častejšie aj zelené plochy, ktoré najmä v dotyku s vozovkami už prestávajú aj byť zelené a často je z nich iba rozrytá hlina či blato…

Spolu so zástupcami obyvateľov viacerých domov na Súmračnej a Polárnej ulici sme sa minulý týždeň stretli aj za účasti dopravného inžiniera Ing. Ladislava Illu z MÚ Ružinov a snažili priamo na tvári miesta nájsť východiská.

img_5748

Aktívni obyvatelia zo Súmračnej vytipovali niekoľko plôch, kde by sa dali rozšíriť parkovacie kapacity a momentálne túto možnosť preveruje miestny úrad. Taktiež bol riešený problém, ktorý trápi všetkých obyvateľov tejto lokality a to je ranná zápcha z Ružinovskej na Súmračnú kedy rodičia vozia deti na základnú školu i na gymnázium a obyvatelia Súmračnej sa nevedia dostať od svojich domov na hlavnú cestu. V dohľadnej dobe preto plánujeme zvolať stretnutie obyvateľov s riaditeľmi škôl, aby sa skúsil nájsť určitý konsenzus, ktorý bude vyhovovať všetkým. Návrhom je aj zjednosmernenie tohto okruhu:

sumracna

Aktuálna informácia nie len pre obyvateľov tejto lokality je, že od nového roka sa pripravujú zmeny v parkovaní v celom Ružinove a budú sa aj zriaďovať nové jednosmerné komunikácie z dôvodu možnosti legálneho parkovania na komunikáciách, ktoré to momentálne nedovoľujú z dôvodu nedostatočných šírkových parametrov. Príkladom sú nasledovné fotografie, na ktorých sú komunikácie, ktoré sú vedené ako obojsmerné, no z dôvodu nedostatočných parkovacích kapacít sa rokmi stali parkoviskami a vodiči sa navzájom majú problém vyhýbať. Ďalším problémom v týchto vnútroblokoch sú kontajnerové stojiská, ktoré taktiež rokmi získali svoje miesto priamo na vozovke čím zaberajú parkovacie kapacity a zužujú vozovky.

img_5741img_5743 img_5745 img_5746

No a samozrejme tak ako na každej ulici aj tu sa občas pritrafí arogancia majiteľov vozidiel voči chodcom a zaberú chodník alebo sa postavia pred jeho vyústenie…

img_5742 img_5747

Na rok 2017 pripravuje mestská časť prvé projekty parkovacej politiky na území Ružinova a budú sa týkať najmä zjednosmerňovania ulíc, aby sa mohlo legálne parkovať na vozovke a zvýšili sa parkovacie kapacity. V prípade, že sa tieto zmeny dotknú aj Ostredkov, tak samozrejme budeme s predstihom o tom na stránke informovať. V prípade otázok alebo podobných problémov na Vašej ulici sa neváhajte na mňa obrátiť.

Martin Patoprstý

Váš poslanec za Ostredky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.