Príbeh jednej rozkopávky alebo Kováč opäť v akcii?

Pôvodne mal byť tento článok o tom čo sa všetko udialo v roku 2019 ohľadne pozemkov na Ostredkoch, a bolo toho dosť. Článok máme rozpracovaný už dlho a čakali sme na ďalší posun v rokovaniach, aby sme vás mohli informovať. To čo sa však deje od 21. septembra v okolí bývalých verejných WC si zaslúži vlastný článok a veľkú pozornosť úradov, poslancov aj verejnosti. Pamätáte si keď sme upozorňovali na divné pozadie prevodov pozemkov v parku? 

V sobotu 21. septembra sme organizovali brigádu pri príležitosti Svetového dňa čistenia a zapojili sa mnohí obyvatelia aj s deťmi. Počas toho sa začala realizovať rozkopávka práve na ploche pri bývalých verejných WC.  

             

Keďže siete v Bratislave majú svoje roky a havárie sú na dennom poriadku, tak nám neprišlo nič divné na tom, keď nám robotníci povedali, že je tam havária vody a robia pre magistrát, resp. Bratislavskú vodárenskú spoločnosť. Keď však poobede bolo zrejmé, že na mieste budujú ťažkými mechanizmami (mimochodom s EČV HC335CG a HC853YD) novú šachtu, na ktorú je potrebné stavebné povolenie, tak nám to nedalo a zavolali sme mestskú políciu. Tá prišla a s robotníkmi spísala záznam, ktorý doručila na Miestny úrad. Z pozemku parc.č.: 15671/14, vlastník Ing. Jozef Kováč (jedná sa však o verejnú zeleň) sa pripája vodovodná prípojka na pozemok parc.č.: 1230/26, vlastník Ethera, s.r.o., konateľka Alena Valová, zastúpená Robertom Krátkym, kde prebieha aj stavebná činnosť – vybudovanie betónovej šachty.

Ešte toho istého dňa bola šachta vybudovaná a zaasfaltovaná.

Tu sa však celý príbeh stále iba začína. Na pozemku oproti, ktorý patrí p. Kováčovi ostala rozkopaná a nezabezpečená jama priamo pri chodníku kade chodia denne zo školských zariadení stovky detí a to takým spôsobom, že do výkopu padla aj lampa verejného osvetlenia, ktorá v horizontálnej polohe svietila ďalej napojená do elektriny a mohla byť životu nebezpečná!

Okrem toho títo majstri, ktorí sú podľa záznamu z Mestskej polície zo Zlatých klasov svojou „odbornou činnosťou“ presekli niekoľko káblov vedúcich v zemi. Dokonca elektrický kábel dokázali preseknúť na nízkom aj vysokom napätí a ZSE museli kvôli ním vykonať ďalšie tri rozkopávky a osadiť novú rozvodnú skriňu, pretože nebolo možné stará vedenie obnoviť. Okrem toho zničili kvetináč s muškátmi na verejnom osvetlení, ktorý zmizol z povrchu zemského a muškáty ostali vyhodené v zemine pri rozkopávke. Ďakujeme!

O tom, že majstri zo Zlatých klasov sú naozaj odborníci a profesionáli svedčí aj fakt, že sa po sebe snažili poupratovať. A to takým spôsobom, že čo sa zmestilo nahádzali do novovybudovanej šachty a čo nie, tak proste nechali hodené už vyše dva týždne pri chodníku v zeleni.

Mimochodom šachta je otvorená a verejne prístupná… A verejné osvetlenie? Je osadené mimo pôvodného miesta, nakrivo, nesvieti a rozbitie chodníku z rozkopávky okolo neho iba dokresluje celú absurdnú situáciu. A ako bonus nám vznikla nová šachta aj vedľa lampy na pozemku p. Kováča. Celé to krásne ukazuje na vzťah pána Kováča alebo pani Valovej a jej zástupcu p. Krátkeho k našim verejným priestranstvám. Veď oni tu nebývajú, ich deti tu nechodia, oni tu chcú iba zarobiť peniaze, znehodnotiť nám naše bývanie a zmiznúť…

Všetky tieto práce sú urobené na čierno bez povolenia stavebného úradu, bez rozkopávkových povolení a voči majiteľom pozemkov už začalo konanie a je vypísaný Štátny stavebný dohľad. Rovnako začalo konanie aj od ZSE, ktoré si bude u majiteľa pozemku vymáhať škody spôsobené preseknutými káblami a náklady na osadenie novej rozvodnej skrine z dôvodu prepojenia vysokého a nízkeho napätia. A ako vyzerá predmetná stavebná úprava šachty dnes? Asfalt je taký mäkký a prepadáva sa spôsobom, že bolo možné do neho zasunúť dopravnú značku! Tu sme tam zasunuli my z dôvodu bezpečnosti.

Popísali sme stav všetkých prác, ktoré sa absolútne drzo na čierno robia počas posledných dní pred našimi očami aj napriek tomu, že to rieši mestská polícia a príslušné úrady a  tu prichádzame ku veľkému finále:

Na základe záznamu z mestskej polície bolo zistené, že rozkopávku realizovala spoločnosť CINDA, s.r.o., ktorej konateľom je Peter Veľký, s trvalým pobytom na Miestnom úrade MČ Bratislava – Podunajské Biskupice, čo znamená, že je bezdomovec! Na tohto bezdomovca je napísaných ďalších 11 spoločností! Robotník z tejto spoločnosti zároveň povedal, že pracuje na základe žiadosti majiteľa pozemku parc.č.: 1230/26, ktorý sa volá pán Krátky (pozn. autora: majiteľom pozemku je Ethera, s.r.o., zastúpená konateľkou Alenou Valovou).

Stavebný úrad vypísal Štátny stavebný dohľad ohľadne čiernej stavby – umiestnenia vodovodnej prípojky a šachty (budeme informovať aj o jeho výsledku) a dňa 8.10.2019 sa uskutočnilo stretnutie zamestnancov miestneho úradu priamo na mieste nelegálnej stavebnej činnosti a rozkopávky. Zúčastnil sa ho p. Krátky so splnomocnením od p. Valovej, kde bohorovne a suverénne tvrdil úradníkom, že nemá problém a všetky pokuty zaplatí a ide si zriadiť prevádzku na svojom pozemku. Arogancia a drzosť najhrubšieho zrna priamo pred zamestnancami úradu iba dokazuje s kým máme dočinenia a komu pán Kováč pozemok predal. Ak ho vôbec predal a iba nefigurujú v celom prípade jeho biele kone, ktorými sa snaží naplniť svoje ambície stavať na Ostredkoch. Celej tejto teórií napovedá aj to, že rozkopávky boli realizované aj na pozemkoch p. Kováča, ktorý minimálne o nich musel vedieť, ak s nimi aj nesúhlasil. Jediný prívod vody totiž mohol získať p. Krátky iba z pozemku p. Kováča. Ak p. Kováč o aktivite človeka, ktorému pozemok predal nič nevie, tak určite nebude mať problém pri správnom konaní na stavebnom či miestnom úrade povedať, že dotyčnému pánovi súhlas nedal a rozkopávky na jeho pozemku vykonal taktiež na čierno.

 

 

 

 

 

 

3 komentáre k “Príbeh jednej rozkopávky alebo Kováč opäť v akcii?”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.