Park a verejné WC? Zabudnite, namiesto toho čierna stavba a krčma!

Developer p. Kováč a jeho nadobudnutia rozsiahlych pozemkov na Ostredkoch sú všetkým dobre známe. Verejne prístupné zelené plochy, chodníky, ihriská, parkoviská aj pozemky pod našimi bytovkami sa mu dostali do vlastníctva od zástupcov cirkvi a ešte za čias starostu Pekára (KDH) vznikol ich monštrózny projekt výstavby 12 budov naprieč Ostredkami. V roku 2013 sa zdvihla voči Pekárovi aj Kováčovi búrka vzdoru a obyvatelia začali hlasne protestovať od lokálnych stretnutí so starostom, cez miestne a mestské zastupiteľstvá až po obrovskú petičnú akciu s takmer 5 tisíc podpismi. Hlavným iniciátorom bola známa výtvarníčka a naša suseda Vierka Hlavenková, ktorá neúnavne celé dni chodila po parku a informovala nič netušiacich ľudí o tom čo sa chystá.

https://www.ostredky.sk/wp-content/uploads/2016/09/suhlasite1.jpg

Vďaka veľkej snahe obyvateľov sa podarilo v decembri 2013 schváliť začatie obstarávania Územného plánu zóny, ktorý mal zadefinovať reguláciu územia pred ďalšou výstavbou a v októbri 2016 stavebnú uzáveru pre celé sídlisko Ostredky. Spory s p. Kováčom pretrvávali ďalej, ale vďaka stavebnej uzávere sme boli relatívne kľudní. Pán Kováč, aj keď si o ňom myslíme svoje, aspoň rešpektoval pravidlá a zákony a nesnažil sa robiť nič načierno.

Úplne opačný prípad je však nový majiteľ pozemkov, ktorý drzo a hulvátsky začal stavať čiernu stavbu na pozemku, ktorý od Kováča kúpil. Jeho zámerom bolo a stále je postaviť krčmu na mieste pri bývalých verejných WC, s tým, že WC ostanú naďalej v havarijnom stave. Bez akýchkoľvek povolení začal čiernu stavbu, ktorú sme dokonca my museli označiť výstražnou značkou po tom, čo tam padlo malé dieťa! Okamžite to začala riešiť mestská polícia, stavebný úrad a v súčasnosti už aj štátna polícia, ktorá prešetruje túto aktivitu ako trestný čin. Čo za človeka je ochotný v dnešnej dobe takto „cez mŕtvoly“ stavať na čierno niečo priamo na tak frekventovanom mieste ako je park Ostredky? Podľa našich zistení ním nie je ani majiteľka predmetných pozemkov, ani jej otec, ktorý ju zastupoval na oficiálnom rokovaní na miestnom úradu, ale veľmi divná osoba z Trnávky s iniciálmi R.K. ktorá má údajne prepojenia na rôzne nazvime to „podnikateľské“ kruhy v Bratislave blízke aj politickým stranám.

Pán R.K. dokonca osobne kontaktoval už pred voľbami nášho poslanca s tým, že ide vybaviť povolenie na stavbu v parku. Samozrejme sme boli kategoricky proti, nakoľko tento pozemok nie je určený na výstavbu. Dokonca si svojimi kontaktami našiel cestičky až na úrad a ku iným poslancom. Na úrade sa záhadne a neoficiálne objavila štúdia navrhovanej stavby s tým, že či by sa také niečo dalo povoliť. Aj napriek tomu, že je majiteľom pozemkov, či pánovi R.K. veľmi dobre známe, že na celom sídlisku (vrátane ich pozemku) je stavebná uzávera a pripravuje sa Územný plán zóny.

Vážený pán R.K., od roku 2013 bojujeme a hájime zelené farby nášho sídliska, za tú dobu boli vyvíjané silné tlaky a necúvli sme ani raz. Rovnako necúvneme ani teraz a ak sa ešte raz bude opakovať podobný kontakt s hociktorým z našich poslancov či aktivistov na Ostredkoch, tak to budeme okamžite riešiť s Orgánmi činnými v trestnom konaní.

A prečo spomíname aj iných aktivistov? Pretože táto kauza siaha ďalej ako od veľmi zvláštnych podnikateľov „otec a dcéra“ za firmou Ethera, s.r.o., ktorí sú podľa všetkých indícií iba biele kone. Za našou aktivistkou prišiel totižto vyzvedať iný poslanec, ktorý povedal, že je sused s majiteľom pozemku. Keďže však daný poslanec býva na Trnávke a majiteľ(ka) pozemku vo Vrútkach, tak je zrejme, že tým kto ho poslal nie je majiteľ(ka) pozemku, ale práve záhadná postava podnikateľa R.K., ktorý taktiež býva na Trnávke.

Otázkou rozhovoru bolo čo by boli obyvatelia Ostredkov ochotní akceptovať na tomto pozemku. Odpoveď bola samozrejme, že nič, resp. opraviť verejné WC.

Je veľmi alarmujúce a poburujúce, že ružinovský poslanec, ktorý ani nie je poslancom za Ostredky príde namiesto za starostom alebo za poslancami z Ostredkov za obyvateľkou seniorkou a v mene podvodného podnikateľa sa vyzvedá čo by tento podnikať mohol na pozemku v parku postaviť. Za koho takýto poslanec kope a koho záujmy háji? Rozhodne nie naše, pretože každý príčetný človek vie, že na park na Ostredkoch sú všetci obyvatelia sídliska nesmierne citliví. A špeciálne prísť za osobou, ktorá sama iniciovala petíciu proti výstavbe aj na presne tomto istom mieste, ktoré sa už plánovalo zastavať takto vrámci výstavby v roku 2013:

Bojujeme proti zahusťovaniu a za zveľaďovanie nášho sídliska – to nie je len prázdna fráza, ale fakt. Žijeme tu, žijú tu naše deti, naši kamaráti a nikdy neurobíme nič čo by boli proti vôli Ostredkárov. Ak má majiteľ(ka) pozemku, či pán R.K. záujem ponúkame mu pomocnú ruku a spoločnými silami a silami mestskej časti môžeme zrekonštruovať bývalé verejné WC a ich okolie a vytvoriť tam peknú oddychovú zónu.

Poslanci a aktivisti za Ostredky a za O.Z. Naše Ostredky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.