Ostredky budú mať svojho okrskára!

V poslednej dobe sa rozšíril na našom krásnom zelenom sídlisku nešvár z ubytovní, ktorých je okolo nás viac ako by sa nám páčilo… Okrem robotníckej ubytovne na Uránovej, je v našej blízkosti ubytovňa pri autoškole na Pošni, centrum pre ľudí bez domova je kúsok za železničným priecestím do Vrakune i pri letisku. Okrem toho si veľká skupina asociálov obľúbila aj záhradky za konečnou električiek…

Vďaka tomu najviac trpia obyvatelia okolo Lidla, kde si tieto skupiny kúpia lacný alkohol a následne sa venujú jeho konzumácií v parčíku na Astronomickej či na detskom ihrisku na Družicovej. Podobné problémy máme aj na druhej strane sídliska, kde fontána pred Kozmosom je centrum pre asociálov, ktorí si tam robia od rána žúrky a poburujú okoloidúcich… Dokonca v poslednej dobe sa začínajú čoraz smelšie tlačiť aj do parku a vysedávať či pospávať na lavičkách. Na mnohé urgencie a uznesenia nášho poslanca Martina Patoprstého sa konečne podarilo presadiť okrskového mestského policajta, ktorý bude pridelený konkrétne pre Ostredky a bude mať dodržiavanie čistoty a poriadku na starosti. Od mája by sa tu mal začať pravidelne objavovať a pokúsime sa Vám ho predstaviť a dohodnúť formu spolupráce, aby obyvatelia mohli hlásiť čo ich trápi a v súčinnosti s mestskou políciou aj účinne situáciu riešiť.

OZ Naše Ostredky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.