MČ Ružinov zatajuje aktivistom informácie.

MČ Ružinov sa pravidelne pýši údajnou transparentnosťou

Aktivisti zo sídliska Ostredky sa dlhodobo snažia zabrániť tomu, aby sa pôvodné sídlisko s množstvom zelene neprimerane nezahustilo nevhodnou výstavbou.

V decembri 2013 obyvatelia Ostredkov cez ružinovských poslancov presadili, aby bol spracovaný Územný plán zóny Ostredky, ktorý by podrobnejšie upravoval podmienky z tzv. veľkého územného plánu.

Keďže sa celý proces neúmerne naťahuje (napríklad aj neefektívnym vynakladaním síl a prostriedkov na spracovanie úplne nepodstatného a v súčasnosti už nepotrebného územného plánu zóny Bajkalská – roh), aktivisti nedávno požiadali MČ Ružinov, aby svojim obyvateľom identifikovala všetky schválené zámery novej výstavby v lokalite Ostredkov od 1.1.2014 až po súčasnosť.

Jediným cieľom tohto zámeru bolo odkontrolovať, či sa v období počas boja aktivistov za spracovanie územného plánu zóny Ostredky potichu niečo neschválilo.

Pretože v MČ Ružinov sa spravidla stáva, že stavebný úrad resp. starosta niečo potichu schvália, ale zámer sa objaví až o niekoľko rokov, keď už vo funkciách nepôsobia tí, čo problém spôsobili (viď. napr. výstavba nových bytoviek pozdĺž Ružinovskej).

Z neznámeho dôvodu MČ Ružinov bráni aktivistom v prístupe k jej rozhodnutiam. Ide najmä o rozhodnutia o umiestnení stavby alebo rozhodnutia o vydaní stavebného povolenia za predchádzajúce obdobie v tomto priestore.

Keďže najtransparentnejšia MČ si pravdepodobne myslí, že informácie svojim obyvateľom poskytne až po ich nátlaku (ak ich vôbec poskytne), treba túto skutočnosť dať na známosť aj ostatným. Aby sa vedelo, že transparentnosť má pravdepodobne viacero významov.

Všetkých pozdravujeme.

(v prílohe pre ilustráciu poskytujeme rozhodnutia MČ Ružinov)

zavazne_stanoviska_Ruzinov_zamietnutie_odvolania
zavazne_stanoviska_Ruzinov_zamietnutie

zavazne_stanoviska_Ruzinov_II_zamietnutie
zavazne_stanoviska_Ruzinov_zamietnutie_odvolania_II

… a zároveň všetkých pozývame na stretnutie so starostom Ružinova, ktoré sa uskutoční 3.5.2016 v čase 16:00-18:00 v jedálni ZŠ Ostredkova.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.