Ľudí na Ostredkoch mátajú označené stromy

Mnohí z Vás si všimli označené stromy reflexnou farbou od križovatky M. Hella – Ivánska cesta až po odbočku ku Kozmosu. Ihneď sa začala šíriť sídlisková šepkanda o výstavbe v tejto lokalite…

Rovnako sme si to všimli aj my a dokonca priamo v čase kedy bolo meranie a značenie stromov vykonávané. Podľa informácií, ktoré sme na tvári miesta od pracovníkov zistili sa jedná o akciu spoločnosti Dopravoprojekt, a.s., ktorá v týchto miestach realizovala zameriavacie práce pre výstavbu terminálu integrovanej železničnej prepravy pre spoločnosť Reming consult, a.s.

Náš tím ihneď požiadal o poskytnutie informácií všetky možné samosprávne aj štátne orgány (Miestny úrad Ružinov a Stavebný úrad Ružinov, Magistrát hl. m. SR, Bratislavský samosprávny kraj aj Okresný úrad Bratislava). I samotnú spoločnosť Reming consult, a.s., ktorá sa vyjadrila nasledovne:

Dobrý deň,

Dokumentáciu predmetného terminálu č.5 Bratislava -Trnávka  spracováva naša spoločnosť.

V termíne do konca roku 2015 má byť na stavbu vydané územné rozhodnutie, čo znamená, že žiadny stavebný zásah do daného územia sa v rámci tohto projektu v najbližšej dobe robiť nebude.

S realizáciou prác sa uvažuje až v rokoch 2018 – 2020.

S pozdravom

Mgr. Verona Štefanovičová

vedúca Kancelárie spoločnosti

Vzhľadom na vyššie uvedené teda môžeme konštatovať, že obavy z plánovanej výstavby, ktorá stále visí nad našimi Ostredkami ako Damoklov meč je opäť na chvíľu zažehnaná. O postoj sme požiadali aj miestneho poslanca za Ostredky Martina Patoprstého, ktorý priamo komunikoval s pracovníkmi vykonávajúcimi meranie stromov a magistrátom či samosprávnym krajom: „Obávam sa, že ak príde k plneniu a realizovanú integrovanej železničnej zástavky pri Kozmose, tak výrubu stromov nezabránime. Na druhú stranu bude mať rozšírenie cestnej komunikácie za následok odľahčenie dynamickej dopravy v tomto exponovanom úseku. Len škoda, že za cenu krásnych stromov, ktoré tam stoja desaťročia a tvoria aspoň akú-takú ekologickú bariéru pre sídlisko od hluku a smogu…“

Celú situáciu budeme naďalej sledovať a v prípade nových skutočností Vás informovať. Ak máte ďalšie otázky či podnety, tak nás kontaktujte.

OZ Naše Ostredky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.