Januárové aktivity

S prianím všetkého dobrého do nového roka Vás radi informujeme o nastávajúcich aktivitách, ktoré sa uskutočnia v blízkom čase.

Vo štvrtok 16. januára ideme zaniesť originál petície na Ministerstvo životného prostredia. Preto pokiaľ ešte máte nejaké podpisy na petičných hárkoch, prosím doručte ich čo najrýchlejšie do schránky Baláž Ben na Radarovej 12.

Okolo 20. januára by mala zasadať Komisia územného plánovania na Magistráte, kde by sa mali našim problémom zaoberať. Chystáme sa tam a predložíme naše námietky osobne.

Na najbližšom zasadnutí mestského zastupiteľstva by mali poslanci rokovať o našej petícii. Nebude to však 29. 1. 2014 (streda), keďže toto je pokračovanie predchádzajúceho zasadnutia zo dňa 12.12.2013. Našim cieľom je funkčná zmena dotknutých parciel z funkcie viacpodlažná výstavba na funkciu zeleň na najbližšom riadnom zasadnutí mestkého zastupiteľstva. Táto by vylúčila stavebnú činnosť na dotknutých parcelách.

Tento víkend sme dostali do schránok list od pána starostu Dušana Pekára, kde nás všetkých ubezpečuje že je na našej strane. Zároveň žiada pána primátora o urgentné prerokovanie situácie najbližšom zasadnutí meststkého zastupiteľstva a prerokovanie zmeny funkčného využitia parciel. Pán starosta nás informoval aj o zamietavom stanovisku mestskej časti Ružinov, ktoré bolo poslané na Ministrestvo životného prostredia. Starostov list si môžete prečítať tu:

List_od_Starostu

Prikladáme aj stanovisko: Stanovisko – zamer Ostredky

Taktiež máme zamietavé stanovisko z Mestského výboru Slovenského zväzu ochrancov prírody a krajiny od pani Šimončičovej.

Ďakujeme za Vašu podporu aj v novom roku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.