Informácie o nájomných bytoch od GIB

Generálny Investor Bratislavy  (GIB) poskytol nasledovné informácie a dokumenty ohľadom zámeru výstavby náhradných nájomných bytov na Čmelíkovej a Astronomickej ulici.

Generálny investor Bratislava si v decembri 2014 objednal u zhotoviteľa dokumentacie STAPRING a.s., Nitra zhotovenie architektonicko-objemovej štúdie na výstavbu náhradných nájomných bytov na Astronomickej ulici v Bratislava pre stavebníka Hlavné mesto SR Bratislava. Generálny investor Bratislava k dnešnému dňu neplánuje realizovať výstavbu týchto náhradných nájomných bytov. V prípade, že Hlavné mesto SR Bratislava udelí príspevkovej organizácii Generálny investor Bratislava splnomocnenie na zabezpečenie realizácie výstavby predmetných bytov, bude Generálny investor Bratislava postupovať v zmysle udeleného splnomocnenia.

– Architektonicko-objemová štúdia obsahuje informáciu o realizácii výstavby na pracelách v katastrálnom území Ružinov: p.č. 1236/25 a p.č. 1222/3.
– Vo veci bola zatiaľ zhotovená len uvedená architektonicko-objemová štúdia, územné rozhodnutie ani stavebné rozhodnutie neboli vydané, nemáme informáciu o začatí prípadných konaní.
– Nemáme k dispozícii stanovisko MČ Ružinov k uvedeným výstavbám.
– Nemáme informáciu o vydaní záverečnej správy EIA k plánovaným výstavbám.
– Nakoľko sa vo veciach nezačalo konať, nemáme k dispozícii vyjadrenia účastníkov konania – vlastníkov susedných pozemkov, ktorí môžu byť výstavbou dotknutí.
– Nemáme informáciu o vydaní súhlasu s výrubom drevín a stromov na uvedených pozemkoch.

V prílohách ….V prílohách zasielame kópiu situačného nákresu plánovanej výstavby na Astronomickej a Čmelíkovej ulici a kópiu územnoplánovacej informácie k výstavbe náhradných nájomných bytov na pozemkoch p.č. 1223/3 (Ružinovská/Astronomická ulica) a p.č. 1236/25 (Ružinovská/Čmelíková ulica)

UPI Čmelikova 2 9 2015
UPI Astronomicka 2 9 2015
situačny nacrt Čmelikova
situacny nacrt Astronomicka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.