Ihrisko na Mesačnej sa opravuje

Ihrisko na Mesačnej ulici bolo v minulosti hojne navštevované a využívané. Žiaľ vlastnícke vzťahy a zub času sa podpísali pod to, že ihrisko už niekoľko rokov chátralo. Pamätníci majú určite ešte spomienky aj na večierku, ktorá roky na ihrisku bola a na veľkú slávu, keď sa osadili mantinely a deti či mládež všetkých vekových kategórií tu zvádzali denne hokejové bitky o kráľov sídliska 🙂

Večierka je už roky minulosťou, zmrzlinár, ktorý tam bol po nej to taktiež zabalil a mantinely sa nám už začali doslova pred očami rozpadávať.

IMG_0381-1 IMG_0383

Preto nás nesmierne potešila iniciatíva nášho poslanca Martina Patoprstého a MČ Ružinov, ohľadne rekonštrukcie ihriska. V rámci dobrovoľníckej akcie s nadáciou Pontis sa začalo s úpravou a pokračovať bude Ružinovský podnik verejno-prospešných služieb osadením nových mantinelov, pletiva na ihrisko a mestská časť prisľúbila dať na ihrisko aj ping-pongový stôl. Opäť teda môže ihrisko ožiť a slúžiť deťom, aby sa vyšantili.

O tom, že na Ostredkoch panuje priateľská atmosféra medzi obyvateľmi sme sa presvedčili aj priamo pri akcii kedy medzi nás zavítal herec Lukáš Latinák či známy fotograf Peter Golej, ktorý aj urobil pár profesionálnych snímok priamo pri práci.

001 003 006 011 020

A pár neprofesionálnych od nás 🙂

IMG_0547 IMG_0546 IMG_0542 IMG_0540

Ďakujeme dobrovoľníkom, mestskej časti Ružinov a veľmi aktívnej obyvateľke Naďke, ktorá si zobrala dokonca dovolenku v práci, aby pomohla.

OZ Naše Ostredky & OZ Ružinov Pozitív