Dobré správy na stretnutí s Petrom Hrapkom

Na stretnutí s poslancom Petrom Hrapkom, ktorého sa zúčastnil aj primátor Ftáčnik a starosta Pekár sa diskutovalo aj o Ostredkoch. Privítali sme informácie o zaradení hlasovania do mestského zastupiteľstva o zmene územného plánu mesta a počuli sme prísľub o stavebnej úzávere na dotknutom území.

V rámci uznesenia na miestnom zastupiteľstve dal poslanec Hrapko požiadavku na personálne posilnenie Miestneho úradu pre územné plánovanie a bolo vykonané výberové konanie a teda sa zvýši rýchlosť spracovávania územných plánov. Toto je veľmi dôležité keďže momentálne Miestny úrad nemá personálne kapacity pre spracovávanie územných plánov.

Primátor Ftáčnik sa vyjadril že „Mesto podporí stavebnu uzaveru. To je nastroj ktorým zabránime developerovi aby čokoľvek začal stavať. Zatiaľ neurobil žiadny krok k mestu – teda investičný zámer. Uzávera uplne zabráni stavať ale trvá iba 5 rokov. Do 5 rokov treba aby sme našli takú úpravu uzemného plánu, územného plánu zóny alebo oboch aby sme tam urobili poriadok. Máme teraz pripravené na prerokovanie zmeny a doplnky a pán starosta smeruje k tomu aby sme do toho balíka ešte vložili tieto dve. My to podľa všetkého už neviem urobiť, lebo potom už nič neprerokujeme v tomto volebnom období. Čiže ak tu mám dať prísľub, tak dám že v apríli alebo v máji začneme obstarávať ďalší balík, ktorý by mohol byť obstaraný do roka. To znamená v máji budúceho roka je reálne aby boli zaregulované plochy tak, že sa tam nebude dať stavať a bude tam zeleň.“

Pekar potvrdil „Ak budeme mať podporu mesta a mali sme stretnutie s odbornými zamestnancami hl. mesta, tam sme si povedali o stavebnej uzavere a ďakujeme že máme podporu“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.