Čo nové na Ostredkoch?

Po dlhšej odmlke prinášame opäť zopár noviniek z diania na našich – vašich Ostredkoch. Za posledné obdobie prebehlo niekoľko aktivít, ktoré sa týkajú nášho sídliska či už išlo o plánovanú a dlho očakávanú realizáciu územného plánu zóny, s tým spojenej stavebnej uzávery či prideľovania grantov mestskej časti Bratislava – Ružinov alebo kosenia trávnatých plôch.

Ohľadne územného plánu zóny bolo vyhlásené obstarávanie odborne spôsobilej osoby mestskou časťou a podľa vyjadrenia pracovníkov MÚ by sa celý proces mal v septembri pohnúť a odborne spôsobila osoba začne pripravovať podklady pre vyhlásenie stavebnej uzávery a následne spracovanie územnoplánovacej dokumentácie. Budeme Vás podrobnejšie informovať a očakávame súčinnosť obyvateľov pre spoločnú správnu vec.

V minulom mesiaci grantová komisia miestneho zastupiteľstva vyhodnocovala žiadosti o granty a musíme skonštatovať, že záujemcovia z Ostredkov projekty poňali zodpovedne a boli mimoriadne úspešní. Okrem iných sa z grantového programu mestskej časti podporí OZ pri ZŠ Ostredková, OZ pri MŠ Západna, OZ pri MŠ Stálicová, OZ rodičov, ktorí si na vlastné náklady upravia detské ihrisko na Jadrovej či vybudovanie fitness cvičiacich prvkov v parku, ktoré zabezpečí a spolufinancuje obľúbený bar a reštaurácia Planétka.

Určite ste si všimli, že Ostredky boli dlhšiu dobu nepokosené a tráva nám začala pomaly prerastať cez hlavu (nie len pomyselne…). Tento nelichotivý stav bol zapríčinený výmenou vo vedení Ružinovského podniku verejno-prospešných služieb a zlou finančnou situáciu v ňom, kedy musela mestská časť vyčleniť na chod verejno-prospešných služieb pôžičku 600 000 Euro z rezervného fondu. Aj takto sa hospodárilo v minulosti v Ružinove… Dokonca tomu bola venovaná relácia v TV Ružinov, ktorá bola o kosení a z veľkej časti práve o Ostredkoch. Časom sa relácia objaví aj v archíve TV Ružinov a pridáme ju na stránku.

Okrem aktivít na Ostredkoch si kultúrny program pre deti, mládež či seniorov pripravil na leto aj Miestny úrad Ružinov v spolupráci s Cultusom a Ružinovským športovým klubom a o týchto aktivitách pravidelne informujú na stránkach mestskej časti www.ruzinov.sk

V prípade otázok, podnetov či problémov, ktoré Vás trápia (nie len) na Ostredkoch neváhajte kontaktovať nášho miestneho poslanca Martina Patoprstého na emailovú adresu patoprsty.martin@gmail.com

OZ Naše Ostredky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.