Čistili sme Ostredky

Celomestská akcia nadácie Pontis s názvom Naše mesto sa v tomto roku niesla pod heslom „Dnes mám rande s našim mestom“ a my sme si urobili rande na Ostredkoch na troch miestach. Upravili a vyčistili sme okolie fontány pri Kozmose, natieral sa plot na ihrisku Jadrová a na športovom gymnáziu Ostredková. Celé priestranstvo okolo fontány (ktorá je mimochodom po dlhých rokoch opäť funkčná) sme vyčistli od odpadkov, buriny a natreli priľahlé žlté zábradlia, bezpečnostné stĺpiky pri zástavke, osadali dva kvetináče aj s kvetinkami (kto bývate pri Kozmose, polejte ich občas prosím, aby nám vydržali) a hlavným motívom je krásna grafiti maľba na múre.

Na ihrisku na Jadrovej sa zase namaľoval sýtymi farbami plot od ulice, ktorý vyzerá už na prvý pohľad veselo a oživuje celé ihrisko

Tieto dve akcie sa realizovali v piatok a v sobotu sa pokračovalo brigádou dobrovoľníkov a komunitných záhradkárov maľovaním plotu pri záhrade a športovom gymnáziu

 

Poďakovanie patrí všetkým čo sa zúčastnili a ukázali, že im naše okolie a sídlisko nie je ľahostajné a aj s deťmi priložili ruku k dielu. A samozrejme aj tým, čo organizačne a materiálne zabezpečili akciu: MČ Bratislava – Ružinov, Ružinovský podnik verejno-prospešných služieb, OZ Ružinov Pozitív a náš poslanec za Ostredky Martin Patoprstý.

OZ Naše Ostredky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.