Brigáda s nadáciou Pontis

Opäť po roku organizujeme s nadáciou Pontis brigádu na Ostredkoch. V minulosti sa postupne upravovali a maľovali konštrukcie na ihrisku Mesačná, plot na ihrisku Jadrová, zrevitalizoval sa priestor v okolí fontány pri Kozmose či s pomocou záhradkárov z komunitnej záhrady plot na športovom gymnáziu.  Tento rok sa zameriame na tri lokality: ihrisko Mesačná, ihrisko Súmračná a priestor medzi budovami na Zimnej.

Ihrisko Mesačná má smolu, ako mnoho iných ihrísk, že je na súkromnom pozemku a preto nemôže mestská časť do neho investovať väčšie financie. Pred dvomi rokmi sa opravili mantinely a brigádnicky sme namaľovali húpačky a preliezky

8. 6. Sa pokúsime aspoň lokálne namaľovať zašlé múriky, posprejovanú budovu a mantinely. Zároveň sa otočí stôl na pingpong, aby sa nemuselo stáť pri hraní vo vode.

Ihrisko na Súmračnej má podobný osud ako to na Mesačnej. Súkromné pozemky a chátrajúce hracie prvky a budova… Aj tu ihrisko vyčistíme a namaľujeme múrik. Viac sme o ihrisku písali tu.

Pomoc pri tomto ihrisku prisľúbil aj dogtrainer, ktorý prispeje na pracovné pomôck.

A takto vyzerá zanedbaný priestor na Zimnej ulici, kde má sídlo Ružinovská knižnica, seniorské centrum a klub ZŤP. Kto im príde pomôcť si upraviť priestor pod ich oknami?

Zabezpečené budú všetky pracovné potreby. Počas brigády sa bude o pitný režim a občerstvenie pre nás starať Vlado Sirotka z reštauácie Planetka. Zároveň každý účastník brigády dostane tričko. Zahláste sa z toho dôvodu záväzne do udalosti, aby sme vedeli počet tričiek. Veľkosti môžte písať do diskusie zároveň aj s námetmi, čo by ste na ihriskách radi urobili.

OZ Naše Ostredky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.